سفره عقد را از تالار و تشریفات بگیریم یا از سفره عقد کار ها ؟

قبل از شروع صحبت باید بگیم که از شما درخواست داریم چون این مقاله را در یک  سایت سفره عقد کار میخوانید، لطفا قبلش قضاوت را کنار بگذارید و با عقل و فکر خودتون به مطالعه مقاله ادامه دهید.

فرض کنید خانواده شما برای جهیزیه، 10 تکه بزرگ را برند خارجی خریداری می کنند و مابقی که دم دستی هست را اعم از بشقاب و چنگال، برند ایرانی می خرد. وقتی این مجموعه از اقلام در مقابل شما قرار می گیرد، شما راضی می شوید، چرا که عمده خرج شما در همین اقلام بوده است و شما راضی می شوید؛ اما پس از چیدمان کامل داخل خانه تان مهمان ها سرازیر می شوند و آن چیزی که از فاصله نیم متری ساعت ها مداوم جلوی چشمشان هست، همان ظروف پذیرایی هست که از اهمیت خاصی برخوردار نبودند!

حال برگردیم به سوال اصلی: سفره عقد را از تالار و تشریفات بگیریم و یا از سفره عقد کار؟

در این زمینه نیز از آنجایی  که در ذهن عموم مردم بزرگترین انتظاری که از تالار یا تشریفات دارند، غذای خوب و پذیرایی با کیفیت هست، تالار/ تشریفات نیز احتمالا در مابقی زمینه ها کیفیت پایین به شما ارائه بدهد، چرا که در آن روز خیلی کم شما را اذیت می کند؛ اما پس از مراسم و با در دست گرفتن عکس ها و فیلم ها متوجه خواهید شد که ارزش دیزاین بوسیله هنرمندان و خاص بودن کار شما چیزی هست که تا آخر عمر شما و فامیل در عکس های شما موجود است! و طی گذشت زمان، شاید کسی یادش نیاید غذای عروسی شما چه بود، اما در عکس ها و فیلم ها، دیزاین مراسم شما ثبت و تاریخی شده است!

حال با دانستن این مسأله باغ تالارها یا تشریفاتی ها خواه یا ناخواه تمام تمرکز خود را بر روی همان غذا و پذیرایی و در مواردی هم فیلم برداری معطوف میکنند و یا از سفره عقد های ثابت استفاده می کنند و آن را اصطلاحاً به شما تحمیل می کنند، که توسط کارگری چیده شده است که حتی نمی تواند یک میز شام برای مهمانانش بچیند و یا توسط  سفره عقد کارهایی مثل ما.

اینجا باز شما با 2 نکته روبه رو هستید، که تشریفات و تالار شما، چقدر بابت سفره عقد از شما گرفته؟ معمولاً سفره عقد کارهای سطح پایین تا 75 درصد به آنها بابت انجام کارشان تخفیف می دهند و سفره عقد کارهای سطح بالا تا 50 درصد، به عنوان مثال تخفیف ما به تالار/تشریفاتی که به صورت عمده کار می کنند و سفره عقد با تعداد بالا درخواست می دهند، از صفر درصد قیمت پایه تا 40 درصد هست.(در اینجا منظور نسبت به قیمت شخصی هست) خب تا اینجا سود کردید که از تالار و یا تشریفات سفره مدنظر خودتان را گرفتید. اما واقعا فکر می کنید دقیقا همان سفره عقد را می گیرید؟

جدای از آنکه پس از انتخاب شما، تالار یا تشریفاتتان دقیقا به همان سفره عقد کار مد نظر شما سفارش بدهند، باید ببینید مثلا همان سفره عقد 5 میلیون تومانی را سفارش می دهند و یا با چانه زدن و بی ارزش جلوه دادن کار سفره عقدی، باعث می شوند سفره عقد کار با بی میلی و بدون رضایت و صرفاً جهت بقا، سفره عقد شما را دیزاین کند.

بله پیچیدگی های کار مراسمات عروسی بسیار است، اما از قدیم بر روی 2 نکته در بازار همیشه تأکید بوده:
1-هرچقدر پول بدی آش میخوری
2-هیچ ارزانی بی علت نیست

بنابراین پول آش مدنظرتون رو خرج کنید و جنسی که کارخانه اش میده 10 تومن رو از بیرون 5 تومن نخرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *